Prestup Stana Lobotku je len otázkou času: Šejkovia z TOP klubu už počítajú milióny!

Slovenský reprezentačný stredopoliar zažíva fantastické obdobie svojej kariéry. Do Celty Vigo, mužstva najvyššej španielskej futbalovej súťaže, prestúpil iba v minulej sezóne, no už vo svojom premiérovom ročníku v tomto klube patril k oporám.

Výborné, no najmä stabilné výkony v strede poľa si všimli aj popredné európske kluby a vedeniu tohto galícijského klubu sa hrnie jedna ponuka za druhou. V súvislosti s 23-ročným trenčianskym rodákom sa spomínajú kluby ako Inter Miláno, Arsenal, no v poslednej dobe najmä SSC Neapol.

Ani samotný Lobotka by sa podľa vlastných slov prestupu do Neapola nebránil, i keď je momentálne vo Vigu maximálne spokojný. Podľa španielskeho portálu Football España však do hry o šikovného Slováka vstúpil ďalší klub. Najnovším záujemcom o služby Stanislava Lobotku má byť Paríž Saint-Germain.

Klub, kde pôsobí i hviezdny Neymar, vlastní skupina katarských šejkov, a tí sa na nedostatok peňazí rozhodne sťažovať nemôžu. Pokiaľ by sa informácia ukázala ako pravdivá a prestupu by boli naklonené všetky strany, otázka financií rozhodne nebude problémom. Výkupná klauzula Lobotku činí 40 miliónov €.

Zdroj: Football-espana.net | Foto: Twitter