PRESTUP ZIMY? Hviezda PSG do FC Barcelona za pár drobných!

Prestupový trh sa vo futbale neuberá najlepším smerom. Za hráčov totiž často kluby požadujú milióny, ktoré zďaleka neodzrkadľujú ich reálnu hodnotu. Aj preto sa FC Barcelone môže podariť skutočne husársky kúsok. Hviezdneho hráča môže priviesť na dnešné pomery za naozaj smiešnu sumu.

“Blaugranas” sa už dlhodobejšie obzerajú po jednom z hviezdnych futbalistov súčasnosti. Ním je stredopoliar Adrien Rabiot, ktorý aktuálne oblieka dres Paris Saint-Germain FC. 23-ročnému futbalistovi končí v lete zmluva a svoj klub tak bude môcť opustiť zadarmo.

Aj preto ho podľa denníka Marca mali Parížania ponúknuť do Barcelony za relatívne malú sumu a to 15 miliónov eur. Odhadovaná hodnota spomínaného francúzskeho záložníka sa pritom pohybuje na úrovni 50 miliónov eur. V lete by však mohol odísť úplne zadarmo.

Prečo by však mali na Camp Nou s takouto ponukou súhlasiť? Dôvod má byť ten, že o francúzskeho reprezentanta je veľký záujem z iných celkov a nikde nie je napísané, že by sa nakoniec nemohol rozhodnúť odísť inam, alebo poprípade ostať vo svojom súčasnom klube.

Takýto prípad už mali v Katalánsku zažiť s Antoine Griezmannom, ktorý sa nakoniec rozhodol ostať verný Atléticu Madrid. To má byť dôvodom, prečo by vedenie barcelonského veľkoklubu mohlo uvažovať o uhradení uvedenej sumy a Rabiot by sa stal ich hráčom už v januári.

Presnel Kimpembe a Adrien Rabiot

Zdroj: Football-espana.net | Foto: Twitter