Prestupová bomba na obzore: Lewandowski má nakročené do Premier League!

Robert Lewandowski sa v tejto sezóne stal opäť najlepším strelcom Bayernu Mníchov a svojimi 30 gólmi pomohol bavorskému klubu k titulu. Zlatú kopačku pre najlepšieho strelca Bundesligy však nezískal. O jeden gól ho predbehol Pierre-Emerick Aubameyang, a to môže byť problém!

Poľský kanonier nedávno prezradil, že okrem titulu nemeckého šampióna túžil aj po individuálnej trofeji pre najlepšieho strelca Bundesligy. Od tímu však podľa vlastných slov necítil v závere dostatočnú podporu v dosiahnutí tohto cieľa: “V prvej chvíli ma to trápilo. Možno preto, že som nebol úplne spokojný so spôsobom, akým mi tím pomáhal. Hneď po poslednom zápase som cítil hnev. Bol som z môjho tímu sklamaný. To boli pocity, ktoré som mal.”

Ešte ďalej zašiel Lewandowskeho agent Maik Barthel: “Robert mi prezradil, že nemal žiadnu podporu od tímu a kouč nespravil nič preto, aby mu v poslednom zápase pomohol stať sa najlepším strelcom ligy. Takého sklamaného som ho nikdy predtým nevidel.”

Z nespokojnosti poľského strelca chce podľa denníka The Mirror najviac vyťažiť Chelsea, ktorá už pripravuje ponuku na prestup. Zvlášť po tom, ako Antonio Conte neráta so službami Diega Costu, sa zdá byť Lewandowski dokonalým dielikom zapadajúcim do skladačky “The Blues”. Podľa renomovaného športového novinára Guillema Balagueho však okrem Chelsea hovoril s agentom Roberta Lewandowskeho aj Manchester United. Hráč Bayernu a jeho agent sú vraj skôr naklonení ponuke z Londýna, i keď ani United ešte nepovedal posledné slovo.

Zdroj: Sportbible.com, Twitter | Foto: Twitter