Prestupová megabomba na spadnutie: Leonardo Bonucci má posilniť konkurenciu!

Jeden z najlepších stopérov súčasnosti Leonardo Bonucci bol v posledných siedmich rokoch základným stavebným kameňom obrany Juventusu. Spolu s ním v minulom ročníku získal domáce double a chýbal už len jeden krok, aby sa tešil aj z triumfu v Lige majstrov.

Neoddeliteľná súčasť základnej zostavy “Starej dámy” však podľa všetkého z Turína odchádza. A to naozaj nečakaným smerom. O jeho angažovanie sa totiž usiluje najväčší rival Juventusu v talianskej futbalovej histórii – AC Miláno. Talianske médiá už hovoria o takmer istom prestupe.

30-ročný Bonucci už mal súhlasiť s kontraktom na 6,5 až 7 milióna € ročne. Zdá sa, že okrem novej výzvy boli práve peniaze faktorom, ktorý talianskeho reprezentanta presvedčil k prekvapivému odchodu ku konkurencii. V Juventuse totiž zarábal “iba” 3,5 milióna € ročne. AC Miláno by malo za Bonucciho zaplatiť 40 miliónov € a k tomu pridať 24-ročného talentovaného obrancu Mattiu De Sciglia.

Talianske médiá hovoria, že Bonucciho manželka si už hľadá v Miláne dom. Šokujúceho prestupu medzi dvomi talianskymi veľkoklubmi by sme sa podľa všetkého mali dočkať v najbližších hodinách.

Leonardo Bonucci doposiaľ tvoril jednu z najlepších stopérskych dvojíc s Giorgiom Chiellinim

Zdroj: Calciomercato.com | Foto: Twitter