Prestupový fail: Táto posila vyšla Real Madrid naozaj pridraho!

Nie všetky prestupy sa vydaria, pričom viaceré nie práve ideálne obchody sa podarilo uzavrieť pochopiteľne aj Realu Madrid. Mnohým určite napadne nevydarené madridské pôsobenie hráčov, akými boli Kaká, Jović, aktuálne Hazard či Odriozola. Avšak v lete 1999 urobil Real dva veľké prestupy, ktoré skončili fiaskom.

V prípade Nicolasa Anelku všetko zachránil záujem PSG, ktoré ho odkúpilo od Realu po jednej nevydarenej sezóne (1999/2000) za rovnakú cenu, za akú ho španielsky gigant získal. Avšak v prípade bosenského talentu Elvira Baljića to bol úplný prepadák.

Real totižto 25-ročného ofenzívneho univerzála získal za sumu, ktorá bola ekvivalentom 21 miliónov eur (a to boli na rok 1999 závratné peniaze, ktoré z neho urobili jedného z desiatich najväčších prestupov leta, v lete 1998 by to bolo dokonca na TOP3!). Baljić mal v tom čase za sebou niekoľko vydarených sezón v Turecku, vrátane jednej v drese Fenerbahce. To vedenie Realu presvedčilo, aby doňho investovalo. 

Sezóna 1999/2000 nebola pre Real na domácej scéne dobrá, veď obsadil “zahanbujúce” 5. miesto, avšak všetko si vynahradil triumfov v Lige Majstrov. Baljić sa tak môže pýšiť na rozdiel od takého Buffona či Ibrahimovića trofejou z tejto súťaže, hoci jeho prínos pre klub bol mizivý.

V sezóne naskočil do 18 duelov, odohral len 511 minút a pripísal si jeden gól a jednu asistenciu. V spomínanej Lige Majstrov odohral 70 minút bez bodu. Po sezóne sa vrátil formou hosťovania do Fenerbahce, následne dostal šancu sa uchytiť vo Vallecane, aby napokon v lete 2002 bosenský futbalista bez formy zadarmo odišiel do Galatasaray Istanbul. Do roku 2008, keď aj ukončil kariéru, stihol vystriedať ešte ďalšie tri turecké kluby, no na dobré čísla z mladosti už nenadviazal.

Zdroj: Športovýmagazín.sk, Transfermarkt.com | Foto: Twitter