Prestupový REKORD Arsenalu? 100miliónová posila už v LETE!

Manchester United, Manchester City alebo nebodaj Arsenal? Podľa ‘Daily Mail’ sú aktuálne práve The Gunners najpravdepodobnejším kandidátom na to, aby sa stali novým klubom tohoto hviezdneho defenzívneho stredopoliara.

Stred poľa sa zdá byť prioritou číslo jeden v nadchádzajúcom prestupovom okne a podľa správ je hviezda West Hamu, Declan Rice, hlavným cieľom Mikel Artetu. Sú dokonca ochotní zaplatiť rekordných 100 miliónov, čo by prekonalo ich najdrahšiu prestupovú čiastku. Aktuálne drží rekord za najdrahší prestup hráča v histórii Arsenalu Nicolas Pepe, ktorý v roku 2019 prestúpil na Emirates Stadium za 80 miliónov libier.

Rice doposiaľ hral len za West Ham. Vychádza z akadémie tohto klubu a v tejto sezóne odohral každú minútu každého zápasu Premier League, hoci West Ham sa nachádza iba dva body nad zónou zostupu. Anglický stredopoliar by sa v novom klube stretol so svojimi spoluhráčmi z reprezentácie Bukayom Sakom, Benom Whiteom, Aaronom Ramsdalom a Emilem Smithom Rowom.

Tréner West Hamu David Moyes v tlačovej konferencii priznal, že by išlo o “rekordný predaj”. “Myslím si, že Declan prekoná rekord.” Presná výška prenosovej čiastky však zostáva neistá.

Zdroj: Besoccer.com Foto: Twitter