Priama reč trénera: Táto HVIEZDA Chelsea má kvalitu na Real a Barcu

0
1

Veľké uznanie pre hráča, ktorý o pár dní oslávi len 22 rokov. Chelsea má vo svojom kádri niekoľko mladých hviezd s nespornou kvalitou. Tammy Abraham, Callum Hudson-Odoi či Christian Pulisic sú veľkým prísľubom do budúcnosti.

Práve o poslednom menovanom sa v pochvalnom svetle vyjadril reprezentačný tréner USA, Gregg Berhalter. Podľa neho má jeho zverenec už v tomto veku kvalitu, aby mohol hrať v poprednom veľkoklube. “V 21 rokoch je Christian lídrom Chelsea. Je nezvyk, aby hráč, ktorý prišiel z Bundesligy do Premier League urobil na svoj tím taký masívny dopad,” povedal Berhalter pre Sport Bild.

“Veľmi rýchlo sa adaptoval na rýchlosť a fyzickú hru v Anglicku a ak si udrží svoju hru na tejto úrovni, je pripravený hrať vo väčších kluboch akými sú Bayern, Barcelona alebo Real Madrid,” vyjadril sa 47-ročný rodák z New Jersey.

Pulisic definitívne prestúpil do Chelsea v minulom lete z Dortmundu za 64 miliónov eur. Už vo svojej prvej sezóne v Premier League však zaknihoval solídne štatistiky. 9 gólov a 6 asistencií v 25 zápasoch sú skvelou perspektívou do budúcnosti. Ktovie, možno raz dvihne tento Američan majstrovskú trofej s Chelsea.

pulisic

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter