Priateľstvá v Reale Madrid? Hviezdny obranca odhalil desivú vec!

Byť spoluhráčmi neznamená automaticky byť priateľmi. Na vlastnej koži to okúsil aj hviezdny pravý obranca Realu Madrid, Dani Carvajal. Ten sa so svojím vskutku nemilým a nie práve najpríjemnejším zážitkom podelil s médiami.

Carvajal je odchovancom Realu Madrid, ktorý do A-tímu prišiel v roku 2013. Sezónu predtým pôsobil v Leverkusene, do ktorého ho predali za 5 miliónov eur. Tam však ukázal svoje nesporné kvality, ktoré nadobudol v Castille a tak za neho položili Bayeru 6,5 milióna eur a odkúpili si ho späť. V prvých rokoch to však nemal vôbec jednoduché a vysvetlil prečo.

“Nie je totiž jednoduché si nájsť priateľov v Reale Madrid. Keď som bol v Leverkusene, kde bol priemerný vek 23 rokov, bolo to omnoho ľahšie. Zdieľali sme svoje hobby, nemali sme vtedy manželky, ani deti. V Reale Madrid mali všetci svoj vlastný život už “naplno rozbehnutý”. Je to uznávaný klub, v ktorom každý bojuje, čo to dá. Nie je čas na iné veci, takže súkromný život je na vedľajšej koľaji,” odhalil Carvajal, ktorý sa tak v prvých rokoch mierne trápil, čo sa týka pevných kamarátstiev.

Prezradil však aj čosi iné a to tajomstvo úspechu Zinedina Zidana. “Jeho najväčšou vlastnosťou je pokoj, ktorý potom prenáša na nás. Nikdy sa nemení a ak idú veci správnym alebo nesprávnym smerom, zachováva si svoj pokoj a pohodu. Je to niečo, čo dodáva hráčom množstvo pokoja,” povedal 28-ročný rodák z Leganés. Jeden z najstabilnejších hráčov základnej zostavy je v Reale uznávaným hráčom, ktorý by tam aj mohol ukončiť svoju kariéru, nemyslíte?

carvajal

Zdroj: Marca.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter