Prichádza hviezdny bombardér do Barcelony? Všetko tomu nasvedčuje!

Bolo by už načase, aby Barcelona začala podpisovať nové hviezdy a tak prekopala svoju zostavu. Zatiaľ bol ohlásený maximálne tak vyhadzov Luisa Suáreza a oficiálne predstavenie dvoch nových posíl – Pedriho a Trincãa. A samozrejme vedenie klubu sa pasuje aj s Messiho štrajkom.

Čo sa týka posilňovania kádra, veľa sa toho nezmenilo. Prezident klubu Bartomeu síce poslal do Atlética ponuku výmeny Griezmanna a Joãa Félixa, no nepochodil a tak je čas poohliadať sa za novým úlovkom. Tým by mohol byť Memphis Depay z Olympique Lyon. Ten v piatkovom dueli zariadil hetrikom výhru svojho klubu nad Dijonom v pomere 4-1. No to nebolo to posledné, čím v tomto zápase zaujal. V pozápasovom rozhovore čosi prezradil o svojej budúcnosti.

“Nevidím do budúcnosti, ale neviem, či ostanem v Lyone celú túto sezónu. Som tu už 4 roky a stal som sa kapitánom tímu. V tomto bode by som sa mal pozrieť na svoju kariéru a aj na fakt, že v tejto sezóne nehráme Ligu Majstrov. Na teraz neviem, čo bude ďalej,” povedal rozpačito 26-ročný útočník Lyonu, o ktorého prejavuje vážny záujem nový kouč Barcelony, Ronald Koeman.

memphis depay

Zatiaľ však vedenie Barcelony nepodniklo nijaké kroky k získaniu tohto hráča, čo je možno pre Blaugranas veľká škoda. Bývalý hráč Manchestru United totiž vo Francúzsku poriadne žiari. Najlepší hráč Lyonu strelil v 103 ligových dueloch 46 gólov a ďalších 33 pripravil. Jeho kreativita a technická zručnosť je niečo, čo sa Barcelone mimoriadne hodí.

Okrem toho mu v Lyone končí zmluva už v budúcom lete a tak ak chcú Francúzi vidieť za neho aspoň nejaké peniaze, mali by ho predávať za rozumnú cenu. 44 miliónov eur je jeho momentálna trhová hodnota, no jeho cena by sa v ohľade na končiacu zmluvu mala znížiť. A spolupráca s Koemanom by mohla znamenať veľké plus pre všetkých, vrátane celého klubu, keďže úspechy tohto dua už žala reprezentácia Holandska. Čaká sa tak na oficiálnu ponuku Barcelony.

koeman a depay

Zdroj: Goal.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter