“Prípad Kane” naberá na obrátkach: Bezvýchodisková situácia?

Harry Kane oslávi v júli už svoje 30. narodeniny a ak sa dovtedy nič neznemí, stále nebude mať na konte ani jedinú klubovú trofej. A to aj napriek tomu, že je viacnásobný najlepší strelec Premier League, najlepší strelec histórie anglickej reprezentácie a pod.

Už niekoľko rokov sa rieši, kedy a kam prestúpi. Najbližšie k odchodu bol v lete 2021, keď bol jeho presun do Manchestru City na spadnutie. Napokon z neho zišlo. Aktuálne je už Kane najlepší strelec histórie Tottenhamu a sám mal priznať, že zvažuje odchod z klubu.

Ale kam? To je otázka, ktorá nemá jasnú odpoveď. Jeho prípad je pomerne zapeklitý. Samotný Kane má uprednostňovať zotrvanie v Anglicku, kde má oňho eminentný záujem najmä Manchester United. Spomína sa však aj zájem Bayernu Mníchov a nie je až to tak dávno, čo ho mal chcieť i Real Madrid.

Kde je problém? Vedenie Tottenhamu ho totižto nechce predať vrámci Anglicka, keďže ho považuje za najlepšieho a najkomplexnejšieho útočníka v súťaži. De facto, posilnilo by tým konkurenciu. Do zahraničia však nemusí chcieť ísť hráč.

Samozrejme, všetko to ešte “komplikuje” situácia s jeho kontraktom. Ten aktuálny mu vyprší v júni 2024 a toto leto tak môže byť posledné, kedy ho môže predať za slušnú sumu. Jeho cena sa stále pohybuje len tesne pod hranicou 100 miliónov eur. Kde začne sezónu 2023-24 autor 200 gólov v Premier League?

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Harry Kane (@harrykane)

Zdroj: 90min | Foto: Instagram