Pritečie do Barcelony 200 miliónov eur? 5 hviezd, ktoré môžu odísť

Presadiť sa v jednom z najlepších klubov sveta nie je vôbec jednoduché. Problém s tým mala nejedná veľká hviezda svetového futbalu. Asi najlepším príkladom a zástupcom tejto skupiny hráčov je Philippe Coutinho. Aj on patrí medzi 5 hráčov, ktorí môžu v lete opustiť Barcelonu.

 

5. Samuel Umtiti

Keď v roku 2016 prestupoval z Lyonu do Katalánska, mnoho fanúšikov verilo, že spolu s Piquém vytvorí skalopevné duo defenzívy. Spočiatku podával Francúz stabilné výkony, lenže v sezóne 2019/20 sa herne veľmi trápi. Bojuje aj so zraneniami, čo spôsobilo, že vedľa Piqého má pravidelné miesto Umtitiho krajan Clément Lenglet. Zdá sa teda, že ak pristane na barcelonskom stole dobrá ponuka, Umtiti si zbalí svoje veci. Záujem hlásia hlavne kluby z Premier League.

4. Ousmane Dembélé

Asi najhorší prestup storočia v barcelonskom veľkoklube. 125 miliónov eur + ďalších 25 v bonusoch zaplatených Dortmundu je naozaj veľký omyl. Francúzsky krídelník bojuje s neuveriteľným množstvom zranení a tak sa v klube nedokázal nijako výraznejšie presadiť. Záujem o neho má údajne Manchester United ako aj Paríž St.-Germain.

3. Arturo Vidal

Vskutku diskutabilne meno v tomto zozname stránky Sportskeeda.com. Čiľan síce bol do Barcelony kupovaný za zvláštnych okolností, no od svojho príchodu podáva vcelku dobré výkony, predovšetkým po reštarte La Ligy. Iste, má už svoj vek a jeho zmluva končí o rok. O záujemcov núdza nie je, špekuluje sa o Miami a Intere, ale nebude Barcelona ľutovať, keď pustí tohto 33-ročného záložníka?

arturo vidal

2. Philippe Coutinho

Jednoznačne najviac skloňované meno v súvislosti s odchodom z Camp Nou v tomto lete. Ďalší omyl za 145 miliónov eur po Dembélém nesie meno Coutinho. Kvalitu Brazílčan má, preto o to zvláštnejšie vyznieva fakt, že sa v drese Barcelony presadiť nedokázal. Špekuluje sa síce ešte o tom, že Setién mu dá možnosť zabojovať o zostavu, no všetko ostatné naznačuje, že sa 28-ročný rodák z Ria bude v lete porúčať z klubu.

1. Ivan Rakitić

Éra chorvátskeho záložníka sa v drese “Blaugranas” chýli ku koncu. 32-ročnému Rakitićovi sa zmluva končí budúce leto a nič nenasvedčuje jej predĺženiu. Práve naopak. Vynára sa čoraz viac hlasov o jeho prestupe naspäť do Sevilly, z ktorej v roku 2014 putoval práve do Barceony. Údajne však záujem prejavilo aj Atlético, takže šanca, že Rakitić ostane v Barcelone je minimálna.

ivan rakitic

Zdroj: Sportskeeda.com | Foto: Twitter