Problém pre Chelsea: Prišlo množstvo posíl, ale čo s NÍM?

Chelsea posilnila behom leta 2020 zrejme viac, ako ktorýkoľvek iný klub na futbalovej mape Európy. Aktuálne disponuje dostatkom kvalitných hráčov, a to ako skúsených, tak aj mladých. Problémom avšak môžu byť financie.

Po tom, ako prišli posily do poľa, napokon Chelsea získala ja brankára Mendyho z Rennesu. To však zrejme znamená, že nie je miesto pre Kepu, ktorý je od roku 2018 najdrahším brankárom histórie. Jeho matné výkony a časté chyby s ňou však ani zďaleka nekorešpondujú. Okrem vysokej prestupovej čiastky smerujúcej do Bilbaa však klub pochopiteľne vypláca veľké peniaze aj Kepovi, čo je zrejme po zisku mnohých posíl problém.

Teda, nebol by, ak by ho niekto kúpil alebo získal na hosťovanie. Ale podľa denníka The Sun nikto nie je ochotný zaplatiť za neho dosť peňazí a zároveň žiaden klub v súčasnosti nemá byť ochotný zaplatiť ani 5 miliónov libier (necelých 6 miliónov eur) za hosťovanie. Pritom tým by sa nepokryli ani celé náklady londýnskeho veľkoklubu na jeho plat. Kepa totižto berie týždenne 150 tisíc libier, a teda ročne takmer 8 miliónov. Takže spomínaná čiastka, za kotrú ho je Chelsea ochotná pustiť na hosťovanie, zodpovedá len asi 60 percentám jeho platu. Ako to teda s ním napokon dopadne? Dá mu nejaký klub šancu aj za tie peniaze? Upustia The Blues z piatich miliónov ešte niečo? Ostane Kepa v Chelsea a bude robiť “luxusnú” dvojku?

Ešte ako brankár Bilbaa bol veľkým prísľubom aj pre španielsku reprezentáciu…

Zdroj: Thesun.co.uk | Foto: Twitter