Problém pre finále EL: Solskjaer to povedal na rovinu!

Už v stredu 26. mája sa rozhodne o tom, kto sa stane víťazom Európskej ligy 2020/21. Stane sa ním buď mierne favorizovaný anglický vicemajster Manchester United alebo siedmy tím La ligy, ktorým je Villarreal. Druhý menovaný celok bude mať motiváciu navyše, veď ak prehrá finále, zahrá si len Konferenčnú ligu, zatiaľ čo v prípade výhry sa môže ocitnúť rovno v 1. koši v Lige Majstrov.

Villarreal si v semifinále poradil s iným anglickým celkom, a síce s Arsenalom, hoci v dvojzápase strelil jediný gól. Pravdepodobnosť toho, že sa Villarreal presadí proti víťazovi Európskej ligy zo sezóny 2016/17, sa určite zvýši tým, čo ohlásil Ole Gunnar Solskjaer.

Nórsky manažér Manchestru United totižto ohlásil, že do finále s prakticky 100-percentnou istotou nezasiahne najlepší stóper klubu a zároveň kapitán Harry Maguire. Ten sa zranil a následne bol striedaný v 77. minúte zápasu proti Aston Ville, dovtedy nevynechal ani jedinú z viac než 3000 minút ligovej sezóny. S nim v zostave inkasoval vrámci Premier League celok z Old Trafford raz za 85 minút, bez neho každých 40 minút! Do finále tak zrejme zasiahne stopérska dvojica Lindelof – Bailly.

Zdroj: Theathletic.com | Foto: Twitter