PROBLÉM PRED KVALIFIKÁCIOU: SLOVENSKO BEZ SVOJHO KAPITÁNA!

Slovenská futbalová reprezentácia odohrá v najbližších dňoch prvé dva kvalifikačné zápasy o EURO 2024. Budeme hrať proti Luxembursku (23. marca v Trnave) a Bosne a Hercegovine (26. marca v Bratislave).

V týchto zápasoch však, žiaľ, nebude k dispozícii kapitán Milan Škriniar, ktorý “zdedil” kapitánsku pásku po Marekovi Hamšíkovi. Na príčine sú pretrvávajúce problémy s chrbtom.

„Milan sa mi prvýkrát ozval asi pred mesiacom s tým, že má bolesti chrbta. V Miláne začal s fyzioterapiou a medikamentóznou liečbou, dostal tabletky, no nepomohlo to. Aktuálne nie je v stave, v ktorom by mohol pomôcť Slovensku,“ uviedol lekár slovenského tímu Zsolt Fegyveres.

„Mám bolesti, ktoré vyžarujú až do nohy. Nebudem môcť pomôcť mužstvu proti Luxembursku ani Bosne a Hercegovine. Prišiel som dnes iba pozdraviť chalanov, zaželať im veľa šťastia a budem pokračovať v ďalšej nastavenej liečbe. V stredu sa vraciam do Milána. Doktor bude konzultovať moju ďalšiu liečbu, aby som bol čím skôr fit a aby som mohol byť plnohodnotne zaťažovaný.” povedal Milan Škriniar.

Kapitánom Slovenska by tak mal byť ofiicálny prvý asistent Martin Dúbravka, v prípade, že by medzi tromi žrďami dostal prednosť Marek Rodák či nebodaj Henrich Ravas, posunula by sa na rukáv Petra Pekaríka.

Okrem Škriniara nebude k dispozícii ani Martin Valjent, ktorý je taktiež zranený. Trénerský aparát tak bude musieť rozhodnúť, komu dá šancu.

Zdroj: Šport | Foto: Instagram