PRVÁ KVALIFIKAČNÁ BOMBA: TRPASLÍK DOKONALE ZASKOČIL GIGANTA!

Úvodný zápas druhé kola kvalifikácie o EURO 2024 mal jasného favorita a ten do bodky napĺňal predzápasové predpoklady. Napokon ale všetko dopadlo celkom inak. De facto, prvá veľká senzácia v kvalifikácii je teda sktočnosťou.

V Astana arene totižto domáci outsider, na ktorého bookmakeri vypisvali kurzy nad úrovňou 15:1 vyhral nad Dánskom 3:2. To je samo o sebe veľkým prekvapením, pričom všetko len podtrhuje skutočnosť, že Dáni dlho viedli 0:2.

Na góly dánskeho hrdinu z úvodu kvalifikácie Rasmusa Hojlunda z 21. a 36. minúty totižto dokázali domáci odpovedať v rozmedzí 73. a 89. minúty. Aj takéto neskutočné momenty prináša futbal a skutočne možno konštatovať, že sa neskutočne vyrovnáva a ukazovať prstom na niekoho, že je outsider, je takmer nemožné…

Kazachstan – Dánsko 3:2 (73. z penalty Zajnutdinov, 86. Tagybergen, 89. Ajmbetov – 21. a 36. Højlund).

Kazachstan tak potvrdzuje, že napríklad aj jeho triumf v skupine Ligy národov, vrámci ktorej dvakrát porazil i Slovensko a postúpil do B-divízie, tak nebol žiadnou náhodou. Postsovietska krajina tak odčinila prehru 1:2 so Slovinskom, Dáni pre zmenu nenadviazali na triumf 3:1 nad Fínsko. 20-ročný Hojlund strelil zatiaľ všetkých päť dánskych gólov.

Zdroj | Foto: Twitter