PSG chce definitívne zlomiť Barcelonu: Za Neymara má ponúkať trojicu TOP hráčov!

UEFA dala Parížu Saint-Germain definitívne zelenú k prestupu Neymara a v klube si tak môžu byť istí, že neporušia pravidlá Finančného Fair Play. Podľa posledných správ sa však zdá, že PSG už nemá záujem vyplatiť obrovskú výkupnú klauzulu.

Podľa španielskeho denníka AS totiž vraj zdroje blízke klubu prezradili, že bohatý Saint-Germain už zišiel z plánov zaplatiť 222 miliónov € za Neymara a radšej preferuje vyplatenie nižšej sumy + chce ponúknuť svojho hráča k tomu. Respektíve hráčov, pretože PSG má na oplátku za Neymara ponúkať hneď trojicu svojich futbalistov. A nie hocijakých, pretože všetko sú to známe mená a opory Paríža v minulých sezónach.

Prvým z trojice má byť rýchly a technicky dobre vybavený krídelník Lucas Moura, Brazílčan a kamarát Neymara. Druhým ponúkaným hráčom má byť opora stredu zálohy Parížanov Blaise Matuidi a tretie meno je zo všetkých najzvučnejšie – Ángel Di María. A práve Di María by mohol byť najsilnejšou pákou pri výmene za Neymara, keďže tohto spoluhráča z reprezentácie mal nedávno odporučiť vedeniu “Blaugranas” i sám Lionel Messi.

Lucas Moura a Ángel Di María

Ak sa správa denníka AS ukáže ako pravdivá a Barcelona na výmenu naozaj pristúpi, bude zaujímavé sledovať Ángela Di Maríu v drese Kataláncov. Najmä po tom, ako v rokoch 2010-2014 obliekal dres najväčšieho rivala z Realu Madrid.

Na druhej strane však denník AS dodáva, že prezident Barcelony Josep Maria Bartomeu v tomto momente nie je na vyjednávanie ohľadom Neymara so zástupcami Paríža pripravený. Okrem toho, hlavný advokát katalánskeho klubu Román Gomez Ponti, ktorý je na ceste späť do Európy z turné v USA, má byť poverený o Neymarovom prestupe zatiaľ nerokovať. Zdá sa teda, že prestupová sága okolo brazílskej superstar sa ešte poriadne natiahne.

Blaise Matuidi

Zdroj: As.com | Foto: Twitter