PSG chystá ďalšiu prestupovú bombu: Po Barcelone chce vyrabovať aj jej konkurenta!

Verejnosť sa poriadne ešte nestihla spamätať z 222-miliónového prestupu Neymara z Barcelony do PSG a francúzsky klub sa zrejme chystá na ďalší poriadne drahý nákup.

Barcelona prišla predajom Neymara o jedného z najlepších ofenzívnych hráčov sveta a na úkor parížskeho Saint-Germain by sa mohol oslabiť aj konkurent katalánskeho klubu Atlético Madrid. Podľa portugalského denníka A Bola totiž PSG pripravuje ponuku na brankársku oporu “Los Colchoneros” Jana Oblaka.

Slovinský reprezentant Oblak bol s prestupom do PSG spájaný už niekoľkokrát, avšak doposiaľ zotrval v Madride. Všetko však môže zmeniť štedrá ponuka katarských šejkov pre Atlético. PSG chce údajne za Oblaka ponúknuť 60 miliónov €, ak ale nepochodí, nebude mať problém zaplatiť Oblakovu výkupnú klauzulu, ktorá činí rovných 100 miliónov €.

A hoci PSG disponuje kvalitnou brankárskou dvojicou Trapp-Aréola, práve Oblak by mohol byť brankárom, ktorý Paríž konečne dovedie k vytúženému titulu Champions League. 24-ročný Slovinec je aj napriek svojmu relatívne nízkemu brankárskemu veku jedným z najlepších hráčov sveta na svojom poste. Veď v minulej sezóne dosiahol najviac čistých kont v La Lige a taktiež sa dostal do najlepšej zostavy sezóny Ligy majstrov.

Či sa však správa denníka A Bola zakladá na pravde je otázne. Suma za brankára sa zdá byť poriadne prestrelená, i keď na dnešnom prestupovom trhu si človek nemôže byť istý ničím. Celému transferu však nenahráva ani fakt, že Atléticu je do januára udelený zákaz pripisovania nových hráčov na súpisku, a preto by v prípade odchodu Oblaka okamžite nemohlo priviesť nového brankára a muselo by sa spoliehať na 33-ročného gólmana Miguela Ángela Moyu a 21-ročného Axela Wernera.

Jan Oblak

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter