PSG SA ZAMOTALO DO VLASTNEJ PASCE: DVE OBROVSKÉ CHYBY GIGANTA!

Paris Saint-Germain mieri za ďalším ligovým titulom, no v Lige majstrov ani tentokrát žiadnu spanilú jazdu francúzsky veľkoklub nepredviedol. Vo štvrťfinále má táto krajina jediné zastúpenie, a to v podobe Nice v Konferenčnej lige.

Tentokrát PSG nedokázalo prejsť cez skvelý Bayern, ktorému nedalo v dvojzápase ani gól. Možnou príčinou boli aj absencie hviezd. V prvom zápase naskočil Mbappé len do posledných minút a po zranení nedokázal skórovať, v odvete si vôbec nezahral Neymar, ktorý bude mimo do konca sezóny.

Práve to je veľkou chybou PSG. Teda nie zranenia, ale skutočnosť, že exxtrémne bohatý klub, ktorého hviezdy zarábajú rozprávkové peniaze, nemá na lavičke do ofenzívy relevantné alternatívy. Nedalo sa predsa očakávať, že trio Messi, Neymar, Mbappé bude celú sezónu zdravé a odohrá 60 zápasov. Hlavne Neymar je každoročne náchylný k viacerých zraneniam.

A druhou chybou je práve lukratívny kontrakt Neymara, ktorého sa aktuálne PSG pokúša predať, no zrejme sa mu to nepodarí. Samotný hráč má kontrakt až do roku 2025 a sám vyhlásil, že nemá v pláne Paríž opustiť. PSG tak ani navzdory eminentnému záujmu Chelsea vlastne “nemá ako” prinútiť Neymara k odchodu. Ak teda nehovoríme o jeho vyplatení, ktoré by malo hodnotu cca 70 miliónov eur, keďže ročne tarobí 35 miliónov a kontrakt má platný na dve sezóny.

Bláznivá suma: TÚTO sumu utratí PSG za jedinú sezónu na platy!

Zdroj: The Athletic | Foto: Instagram