PSG už hľadá posily: Cieľom niekdajšia hviezda Premier League!

Prestupový trh sa uzavrel len nedávno, no podľa talianskych i francúzskych médií sa vedenie Parížanov už teraz pozerá po možných zimných posilách. PSG by údajne veľmi rado získalo kreatívneho stredopoliara, ktorý teraz neprežíva úplne vydarené obdobie.

Reč je o 28-ročnom Christianovi Eriksenovi, ktorý v rokoch 2013-2019 patril ku kľúčovým oporám Tottenhamu a dostal sa napríklad aj do zostavy sezóny v Premier League. V tejto súťaži prekročil métu 50 gólov a zároveň 50 asistencii. Jeseň 2019 sa však v jeho prípade niesla v nie práve ideálnom rozpoložení a napokon v januári 2020 zamieril do Interu Miláno. Bola to posledná šanca pre Spurs, ako získať za Dána aspoň nejaké peniaze, veď od 1. júla mal byť voľným hráčom.

V Interi sa ale príliš neuchytil a podáva podobne vlažné výkony ako behom posledných mesiacov v Londýne. Dosť sa hovorí aj o jeho nezhodách s Antoniom Contem. Vrámci Serie A stihol v 19 zápasoch streliť jediný gól a pridal chabé dve asistencie. K nim pridal ešte dva góly v Európskej lige a jeden v talianskom pohári. Zmluvu má platnú až do roku 2024, no všetko má nasvedčovať tomu, že z Talianska odíde oveľa rýchlejšie. Naopak, PSG, tradične hrajúce behom sezóny takmer 60 zápasov, by kreatívneho stredopoliara potrebovalo. Bude sa Dán po jedinom roku naozaj sťahovať?

christian eriksen

Zdroj: Transfermarketweb.com | Foto: Twitter