Pustí Barca svoj najväčší mladý klenot? Záujem hlási TOP klub!

Hoci 22.októbra tohto roka oslávi len svoje 18.narodeniny, na svojom konte má už 24 odohraných stretnutí za Barcelonu. Síce väčšinou nastupuje ako striedajúci hráč, no aj to potrebuje k svojmu rozvoju. Lenže v nadupanej ofenzíve „Blaugranas“ sa ťažko presadí do základu. Odíde sa rozvíjať inde?

Ansu Fati je jedným z najväčších šperkov La Masie – slávnej barcelonskej akadémie, ktorá si ho od jeho desiatich rokov starostlivo vychováva. Srší mimoriadnou kvalitou, na ihrisku je rýchly a už v takom mladom veku dokáže efektne zvládnuť súboj jeden proti jednému. Tieto svoje kvality už dokázal aj v La Lige, lenže stále sa neprebojoval do základnej zostavy.

fati barcelona prestup

Vzhľadom na jeho vek to nie je žiadnym prekvapením a zvlášť pri takej kvalitnej ofenzíve akou disponujú Katalánci. Preto sa v poslednej dobe vynorili špekulácie, že by mohol Barcelonu na nejaký čas opustiť a rozvíjať svoj talent inde. Záujem o neho údajne prejavila Borussia Dortmund, ktorá s mladými nádejnými talentmi pracovať rozhodne vie. Koniec koncov, Jadon Sancho, Achraf Hakimi či Christian Pulisic sú toho jasným dôkazom. A práve Sancha by mohol Fati nahradiť ak by Dortmund o neho v lete prišiel.

Otázkou však je, či bude Ansu chcieť opustiť Camp Nou a zvlášť svoj vzor – Lionela Messiho, od ktorého sa môže na tréningu čo to priučiť. A otázkou ostáva, akou formou by FCB pustila svoj klenot. V hre je dvojročné hosťovanie, ale aj predaj s doložkou o opätovnom odkúpení, pretože „Blaugranas“ rozhodne nebudú chcieť o svoj mladý talent definitívne prísť. V Dortmunde by sa však mohol dostať na výslnie, z ktorého by mohol ďalej ťažiť na Camp Nou.

Fati by vedel svoju techniku rozvinúť aj v Bundeslige:

https://twitter.com/SmartAtuadi/status/1225544152567500807

Zdroj: 90min.com | Foto| Video: Twitter