Raiola o predraženom Haalandovi:”Len 10 klubov si ho môže dovoliť!”

Len prednedávnom sme vám priniesli článok, v ktorom anglické média odhadujú celkové náklady za Erlinga Haalanda na závratných 200 miliónov eur. To je vskutku neskutočná suma. Tú si rozhodne nemôže dovoliť každý, čo podčiarkol aj agent Nóra, Mino Raiola.

Neprešiel by deň, čo by svetové média nepísali o talentovanom strelcovi Borussie Dortmund. Haaland vyráža celému futbalovému svetu dych a to celkom oprávnene. Špekulácií o jeho budúcnosti je viac ako dosť. Teraz ich však okomentoval jeden z najpovolanejších ľudí, ktorý má k tomu čo povedať. Ide o Haalandovho agenta, kontroverzného Mina Raiolu.

“Je úplne samozrejmé, že všetci sa na Erlinga pozerajú ako na jednu z potenciálnych hviezd budúcnosti. To čo dokazuje vo svojom veku a na akej úrovni je naozaj unikátne. Bude jednou z budúcich hviezd nastávajúcej dekády pretože vidíme, že hviezdy ako Ibrahimović, Ronaldo a Messi prichádzajú do veku keď sa každý pýta: ‘Ako dlho si ich ešte budeme môcť užívať?’ Takže všetci sa pozerajú na nastávajúcu generáciu,” povedal Raiola pre BBC.

mino raiola

Potom však vyslovil 53-ročný Talian vskutku zaujímavú vec. “Maximálne len 10 klubov dokáže kúpiť Haalanda a dať mu zázemie, ktoré by chcel po angažmáne v Dortmunde. 4 z týchto klubov sa nachádzajú v Anglicku,” zahlásil Raiola, ktorý zakončil celé svoje vyjadrenie celkom trefne. “Nemyslím si, že existuje na svete tréner alebo športový riaditeľ, ktorý sa o Haalanda nezaujíma. To ako by ste sa spýtali: ‘Je nejaký tím Formuly 1, ktorý by nemal záujem mať Lewisa Hamiltona?'”

My sa však vráťme k futbalu a poďme rozlúsknuť, ktorých 10 klubov mal Raiola na mysli. Najviac sa Haalandove meno spája s prestupom do Realu, Barcelony a Manchestru United. Zvyšné anglické trio by malo byť v zložení Chelsea, Manchester City a Liverpool. Zoznam dopĺňajú Paríž St. Germain, Juventus, Bayern a pravdepodobne Inter s bohatým majiteľom v pozadí. Kde sa Haaland poberie je naozaj otázkou budúcnosti. Zatiaľ si ho môžu naplno vychutnávať fanúšikovia Dortmundu.

haaland

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter