Ramos mu “naložil”: Španiel porovnal Messiho s Maradonom!

Čoskoro už 60-ročný Diego Maradona je mnohými považovaný za jedného z najlepších futbalistov histórie a neraz je porovnávaný aj s Messi, Pelém a ďalšími nesmrteľnými ikonami. Najmä porovnávanie Messiho a Maradonu je veľmi obľúbené, veď obaja pochádzajú z Argentíny.

O živote a úspechoch Messiho netreba veľa písať, to je známe každému fanúšikovi futbalu. O Maradonovi len v skratke možno napísať, že ako “veľký” vodca doviedol svoju krajinu v roku 1986 na svetový trón, jeho niekdajšie prestupy do Barcelony i Neapolu boli v tom čase rekordné a získal nespočetné množstvo individuálnych ocenení.

Mnohí však dnes tvrdia, že je len prehnane preceňovaný, keďže jeho čísla zďaleka nedosahujú napríklad na tie Messiho, ktorý ho napríklad v počte gólov prestrieľal už ako 26-ročný a v Barcelone dosahuje ohromné výkony už takmer pätnásť rokov. V jednom z rozhovorov sa k tejto téme vyjadril aj Messiho “rival” Sergio Ramos, ktorý sa v El Clásicu stretá so 6-násobným držiteľom Ballon d´Or už od roku 2005. A vyjadrenie to bolo veľmi strohé: „Maradona zaostáva za Messim o svetelné roky.“

Zdroj|Foto: Twitter