Rangnick absolútne otvorene: „Želám si, aby si mnohí hráči…!“

Skúsený manažér Ralf Rangnick nedávno prebral Manchester United a už má za sebou aj premiéru v Lige Majstrov. Tá nedopadla najhoršie, čo sa výsledku týka. Výkon však nebol práve najlepší a výsledok 1:1 do domácej odvety proti Atléticu Madrid je prijateľný, ktorý dáva šancu na postup obom celkom.

Hráčov Manchestru United skritizoval aj Thierry Henry, inými slovami, no podobne sa vyjadril aj Rangnick. „Anthony Elanga hrá, akoby to bol jeho splnený sen. Je radosť sledovať jeho nasadenie a vášeň. Futbalom sa doslova zabáva. Želám si, aby si mnohí hráči brali príklad práve z neho. Pobyt na ihrisku si užíva, je si dobre vedomí svojich silných stránok a plne ich využíva,“ zneli slová chvály na adresu 19-ročného Švéda. Zároveň v nich bola ale urkrytá i kritika.

Kto by to bol povedal, že v klube, ktorého kabína je plná hviezdnych mien na čele s Ronaldom, Cavanim, Rashfordom, Pogbom, Sanchom či Fernandesom bude manažér vyzdvihovať mladíka, ktorý by sa v prípade spokojnosti s jeho renomovanejšími spoluhráčmi ani na ihrisko nedostal? Elanga sa už presadil za Áčko behom ostatných piatich týždňov tretí krát a je už šiestym najlepším strelcom klubu v aktuálnej sezóne.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Anthony Elanga (@anthonyelanga)

Zdroj: Skysports.com | Foto: Instagram/ManhcesterUnited