Rany pre tenisový svet: Rafael Nadal ohlásil aj očakávaný koniec kariéry!

Rafael Nadal je nepochybne najlepším antukárom všetkých čias. Vyhrať štrnásť krát French Open je niečo, čo si sotva niekto dokáže predstaviť, nie to ešte realizovať. V najlepších rokoch vyhrával Nadal všetky veľké antukové turnaje s nevídanou ľahkosťou.

Španielsky tenista je známy aj ako neskutočný bojovník, ktorý celé roky dokáže hrať tenis na najvyššej možnej úrovni aj napriek neraz veľkým bolestiam. Nadal bol vždy náchylný zraneniam, no v pravú chvíľu sa vedel dať do poriadku.

Teraz ohlásil, že po prvýkrát v kariére musí vynechať French Open, keďže ho trápi aj naďalej problém s bedrovým kĺbom. Tento turnaj bol bez svojho rekoredéra naposledy v roku 2004. Odvtedy má na ňom šialenú bilanciu 112 víťazstiev a len 3 prehry. V roku 2016 vyhral prvé dve koĺá, no do 3. kola nenastúpil pre zranenie.

Okrem toho Rafael Nadal vyhlásil, že návrat na kurty neplánuje nejako uponáhľad a zrejme sa nepredstaví ani vo Wimbledone. Konkrétny termín návratu ani nijako nepriblížil.

36-ročný rodák z Mallorky, ktorý čoskoro oslávi už 37. narodeniny, navyše priznal, že v roku 2024 je pripravený definitívne ukončiť kariéru. Úchvatnú kariéru, behom ktorej vyhral všetky grand slamy, olympijský turnaj, väčšinu turnajov série Masters a vytvoril veľké množstvo rekordov, najmä teda na antuke. To znamená, že by sa mohol predstaviť aj na LOH v Paríži.

Zdroj: Voanews | Foto: Instagram