Raz už Messi tento VEĽKOKLUB odmietol. Teraz má k nemu najbližšie!

Nebolo to tak dávno, čo do Barcelony zavítala vskutku lukratívna ponuka. Lenže vedenie by bolo úplne zbláznené, ak by ju akceptovalo. Pustiť z klubu legendu a pravdepodobne najlepšieho hráča barcelonskej histórie by si vtedy nedovolil nikto. Prečo je tomu teraz inak?!

To je teraz ťažké vysvetliť. Prezident klubu Bartomeu urobil v poslednom čase niekoľko nepochopiteľných krokov, no v roku 2017 uskutočnil jeden naozaj dobrý. Odolal lukratívnej ponuke Manchestru City, ktorá mu pristála na stole. 286 miliónov eur plus ďalších 57 miliónov eur ako bonus pre Messiho, za to, že by podpísal s Citizens bola skvostná ponuka.

>>>Výmena Messiho za útočnú hviezdu Man City? Dosť možné! -TU-<<< 

“Samozrejme ako futbalista premýšľate aj o iných ligách, napríklad o takej Premier League. Ale v tom čase by to bolo pre mňa naozaj veľmi náročné rozhodnutie opustiť Barcelonu. Neodchádzam do Manchestru City,” povedal v roku 2018 v rozhovore pre TyC Sports. Táto argentínska televízna sieť teraz prišla ako jedna z prvých so správou, že Messi chce opustiť Barcelonu.

Pred troma rokmi sa špekulovalo, či by si Messi nechcel zahrať najkvalitnejšiu ligu sveta so svojím dobrým kamarátom, Sergiom Agüerom v jednom klube. “Ak s ním budem hrať, bude to preto, že príde do Barcelony,” jasne vysvetlil Messi svoju žiadosť ostať v Barcelone. A tak prezident Manchestru City, Khaldoon Al Mubarak stiahol chvost.

O 3 roky neskôr však pre neho prichádza nová príležitosť. Messi údajne chce prísť do Manchestru, no zároveň si kladie podmienku. Aby Pep Guardiola ostal v tomto klube dlhšie, ako len do leta 2021, kedy španielskemu trénerovi končí zmluva. Na oplátku dal Manchester Messimu avízo, že urobia všetko preto, aby ho podpísali. Zatiaľ však nič nie je oficiálne a dokonca je ešte stále možné, že Messi v Barcelone ostane. No to je v súčasnej dobe málo pravdepodobný scenár.

messi aguero

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter