Reakcie médií: Čo nás “naučila” remíza Barcelony so Sevillou?

Hráči FC Barcelony len remizoval v zápase 5. kola La Ligy proti úradujúcemu šampiónovi Európskej ligy zo Sevilly 1:1, čo znamená, že Koeman si pripísal pri treťom súťažnom zápase (keďže Barcelona mala prvé dva zápasy preložené) prvú stratu bodov. Čo si o tomto zápase myslia odborníci či novinári z brandže?

V krátkosti k zápasu. Barcelona vyhrala mierne vo všetkých základných štatistikách, na gól Luuka de Jonga z 8. minúty dokázal už o dve minúty odpovedať Coutinho, avšak viac gólov zápas nepriniesol. A podľa mnohých, ani nejaké extra výkony. Aké sú základné postrehy zo zápasu?

Konečne prichádzajú Coutinhove dni

V nedeľu strelil jediný gól svojho tímu, v prvých dvoch kolách zaznamenal po asistencii. Konečne dostáva dostatok príležitostí na svojom silnom poste a je možné, že bude jednou z kľúčových postáv klubu v sezóne 2020/21.

Sevilla môže prepisovať históriu

Každý fanúšik si FC Sevillu spojí s Európskou ligou (Pohárom UEFA), kde je abnormálne úspešná. Na domácej scéne ale získala jediný titul v roku 1946, druhá neskončila od roku 1957 a v TOP3 naposledy ukončila sezónu 2008/09. Teraz dokázala hrať rovnocenne s Barcelonou, pred pár dňami prehrala až po predĺžení vrámci Európskeho superpoháru s Bayernom. „Nie som spokojný, lebo sme mohli získať všetky tri body,“ povedal tréner Lopetegui, čo hovori za všetko. V minulosti by niečo také sotva nejaký tréner po dueli na Camp Nou vyslovil. 

Koeman nezvládol svoj prvý veľký test

Výhry 4:0 nad Villarrealom a 0:3 na pôde Celty Vigo boli skvelé a fanúšikovia Barcelony museli byť spokojní. Prvý trošku náročnejší test avšak Barca nezvládla. Nie len výsledkovo, ale ani herne súpera nejako výrazne neprevýšila, hoci Koeman sa vyjadril, že s výkonom bol spokojný. Aj to naznačuje, že asi nemožno čakať momentálne od Kataláncov nejaké veľké zázraky.

Nutnosť posilniť káder

Áno, je to stále dookola tá nudná otrepaná pesnička. Pohľad na základnú zostavu Barcelony ale nejaký extra strach nenaháňa, hoci kvalita tam nepochybne je. Čo však lavička? TOP tímy mávajú na striedačke zvyčajne plno odhodlaných kvalitných hráčov schopných rozhodnúť zápas, do ktorého naskočia. V prípade súčasnej Barcelony ale nemožno očakávať, že mladíci ako Trincao, Pedri, Puiq, Aleňa či neustále nie práve 100-percentný Dembélé budú schopní túto rolu do bodky plniť. Nehovoriac, že v nabitom programe budú dostávať šancu aj v základe, veď kvarteto Messi, Griezmann, Coutinho a Fati nezvládne odohrať cez 50 zápasov.

lionel messi

Pohľad na La Ligu

Že by nás čakal jeden z najvyrovnanejších ročníkov ostatných rokov? Už predošle dve sezóny Barcelona i Real Madrid určitým spôsobom tápali, no teraz sa okrem Atlética hlási o slovo teda aj posilnená Sevilla, vysoký štandard si bude chcieť udržať Real Sociedad, Valencia, možno po čase aj Villarreal, hoci v Barcelone dostal výprask. Ako to celé dopadne? Budeme svedkami oveľa častejších prekvapení “po vzore” Premier League? Nechajme sa prekvapiť!

Zdroj: Športovýmagazín.sk, Sportskeeda.com | Foto: Twitter