Real ho opakovane odmietal: Teraz skóroval piatykrát v rade!

Od odchodu Cristiana Ronalda stojí ofenzíva Realu Madrid takmer výhradne na Karimovi Benzemovi, ktorý je aktuálne považovaný spoločne s Lewandowskim zrejme za najlepšieho hrotového útočníka sveta. Real mohol mať v kabíne aj ďalšieho slušného zakončovateľa, toho však viackrát odmietol.

Jeho meno je Raúl de Tomás. Už 27-ročný útočník je odchovancom “bieleho baletu”, no s výnimkou Copa del Rey zaň nikdy nenastúpil. Do roku 2014 hral za Castillu (B-tím), neskôr putovával po hosťovaniach. Vedenie nepresvedčilo ani 38 gólov behom dvoch sezón v drese Vallecana v La Lige 2, ba ani 15 presných zásahov zaň v La Lige 2018/19.

De Tomás napokon za 20 mil. € zamieril do Portugalska, kde mu dala šancu Benfica. Tu ale príliš neuspel a po pol sezóne šiel hosťoval do Espanyolu. Barcelonský klub ho v lete 2020 dokonca vykúpil za 22,5 mil. €, čo je suverénnym rekordom Espanyolu.

V jeho službách sa v predošlej sezóne presadil až 23 krát a vystrieľal postup medzi elitu, kde po slabšom štarte opäť preukazuje svoje schopnosti. V 13. kole skóroval pri výhre nováčika 2:0 do siete Granady. Jednalo sa o jeho siedmy gól v sezóne 2021/22, zároveň sa presadil v piatom stretnutí za sebou. Skvelá forma, a kto vie, či v Madride teraz jeho predaj neľutujú.


Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Twitter/SportsCenter