Real Madrid blokuje prestup Cristiana Ronalda: Môže odísť, až keď urobí TÚTO vec!

Ako blesk z jasného neba sa objavil potenciálny prestup Cristiana Ronalda do Juventusu. Hoci sa o jeho odchode z Realu Madrid hovorí už roky, vždy išlo iba o špekulácie médií.

Portugalský kapitán bol spájaný najmä s návratom do Manchesteru United či s prestupom do parížskeho Saint-Germain. Vyzerá to tak, že rekordér Realu Madrid v počte strelených gólov napokon skončí v úplne inom klube. Ešte nikdy sa totiž nehovorilo o jeho odchode z Realu Madrid s takou istotou a intenzitou.

Prvé indície, že prestup je naozaj na spadnutie, už nepriamo ponúklo vedenie Juventusu a agent samotného hráča Jorge Mendes. A bez vetra sa lístok na strome nepohne, takže je viac než možné, že sa niečo predsa len deje. Španielsky denník Sport prišiel s tvrdením, že prestup doposiaľ nebol oznámený preto, lebo ho blokuje samotný Real Madrid.

Prezident Realu Madrid Florentino Pérez má totiž od Cristiana Ronalda žiadať, aby sám verejne vyhlásil, že chce odísť: “Real Madrid vie o túžbe Cristiana Ronalda prestúpiť, avšak nechcú akceptovať ponuku Juventusu, dokým hráč verejne nevysvetlí, prečo chce odísť. Pérez nechce, aby sa na jeho hlavu spustila kritika a chce, aby hráč všetko vysvetlil,” píše sa v denníku.

Prezident Pérez tak nechce pripustiť, aby Real Madrid zasiahol hnev fanúšikov, ktorý by Ronaldov odchod dávali za vinu vedeniu kráľovského veľkoklubu. Chce, aby bolo jasné, že rozhodnutie odísť je iba čisto hráčovo rozhodnutie. Podľa doterajších informácií by mal Juventus za 33-ročného Portugalca poslať do hlavného mesta Španielska rovných 100 miliónov €.

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter