Real Madrid chce Gigiho Donnarummu: Na výmenu ponúkajú svoju oporu!

Len nedávno fanúšikovia milánskeho AC zažili poriadny šok. Najprv ich brankársky supertalent Gianluigi Donnarumma potešil slovami, že jeho budúcnosť je spätá s týmto klubom, no pár dní nato im “bodol dýku do chrbta”, keď prostredníctvom svojho agenta oznámil, že svoj kontrakt s Milánom nepredĺži.

To okamžite vzbudilo záujem viacerých svetových veľkoklubov na čele s Juventusom a Realom Madrid. Druhý menovaný klub, po tom, čo vzdal boj o Davida de Geu, už vraj chystá ponuku na tohto 18-ročného talianskeho reprezentanta. Aby cena za brankára nebola tak vysoká, podľa talianskeho webu Sportmediaset má byť súčasťou prestupu aj výmena Keylora Navasa opačným smerom.

Real by tak do Milána poslal približne 30 miliónov libier a svojho súčasného brankára Navasa k tomu. Kostarický gólman oslávi v decembri 31 rokov a neustále sa hovorí o jeho nahradení iným brankárom. Navas je však brankárom Realu už tri roky a dokázal s ním vyhrať 2x Ligu majstrov. AC Miláno taktiež stále neoznámilo svoj úmysel predať svojho brankára, avšak tento krok sa vo všeobecnosti očakáva, keďže Donnarummovi budúci rok končí zmluva a po jej skončení by odišiel zadarmo.

O slovo sa bude hlásiť aj turínsky Juventus, ktorého brankárska ikona Gigi Buffon zrejme po nasledujúcej sezóne končí. Okolo Gianluigiho Donnarummu tak bude v tomto prestupovom období ešte poriadne horúco.

Keylor Navas

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter