Real Madrid ho nechcel, United zaňho dá milióny: Hviezda Monaca si vyberá číslo dresu!

0
3

AS Monaco bolo zrejme najpríjemnejším prekvapením tohtoročnej edície Ligy majstrov. Svojím oku lahodiacim ofenzívnym futbalom sa jeho hráči prepracovali až do semifinále, kde nestačili na taliansky Juventus. Tím plný talentovaných mladíkov začal okamžite budiť pozornosť veľkoklubov.

Jedným z týchto talentovaných hráčov je aj Brazílčan Fabinho. 23-ročný defenzívny stredopoliar dokáže zahrať aj na kraji obrany a zrejme pre jeho univerzálnosť si ho do tímu vyhliadol samotný José Mourinho. Zdá sa, že prestupu je naklonený aj sám hráč, ktorý sa o United vyjadroval len pozitívne: “Manchester je skvelý tím a premýšľal by som o ňom. Ak by ma José Mourinho pozval, bolo by to veľmi lákavé. Musel by som sa však porozprávať s mojím agentom a Monacom, aby sme to vyriešili správne,” neskrýval svoj záujem o odchod na ostrovy v nedávnom rozhovore pre brazílsku televíziu Esporte Interativo.

Podľa britského portálu Metro je dohoda medzi hráčom a United už tak ďaleko, že vedenie “Červených diablov” sa Fabinha spýtalo na číslo dresu, ktoré si v tíme želá nosiť. Na to, že v tíme plnil skôr defenzívne povinnosti, boli jeho štatistiky v uplynulej sezóne veľmi slušné – v 55 zápasoch skóroval 12-krát a k tomu pridal 6 asistencií. Manchester United by mal Monacu za hráča zaplatiť približne 40 miliónov €.

Zaujímavosťou je, že Fabinho bol ako 18-ročný na hosťovaní jednu sezónu v Béčku Realu Madrid, čo mala byť jeho prechodová stanica do A-tímu “Bieleho baletu”. Vedenie Realu však vtedy o svojich kvalitách nepresvedčil a zmluvy sa nedočkal. Následne odišiel do Monaca, kde sa vypracoval na jedného z najžiadanejších futbalistov na prestupovom trhu.

23-ročný Brazílčan Fabinho

Zdroj: Bbc.com, Metro.co.uk | Foto: Twitter