Real Madrid má nového brankára a brazílsky reprezentant Alisson Becker to NIE JE!

Hoci kostarický brankár Realu Madrid Keylor Navas v bráne podáva výborné výkony, už niekoľko rokov sa špekuluje o gólmanovi, ktorý ho medzi tromi žrďami v drese “Bieleho baletu” nahradí.

Navasovi je vyčítaná najmä slabá hra nohami, respektíve kvalitná rozohrávka, akú môžeme vidieť u mnohých moderných brankárov. Aj preto mal do hlavného mesta Španielska prísť David De Gea z Manchestru United či ďalší talentovaní gólmani.

V poslednom období sa hovorí najmä o Alissonovi Beckerovi z AS Rím, ktorý je taktiež brazílskou reprezentačnou jednotkou. Mnohé denníky príchod Alissona považujú za hotovú vec, ktorej detaily sa dotiahnu po skončení práve prebiehajúcich MS v Rusku.

Medzitým však Real podľa denníka Marca ulovil iného brankára – Andriya Lunina zo Zorye Luhansk. Iba 19-ročný ukrajinský futbalista je považovaný za jeden z najväčších talentov na svojom poste. V mladom veku bol jasnou jednotkou v tíme najvyššej ukrajinskej súťaže a svojmu klubu pomohol obsadiť 4. miesto v uplynulej sezóne.

Andriy Lunin

191 centimetrov vysoký brankár by mal do Realu prestúpiť za približne 14 miliónov €. O jeho osude by mal rozhodnúť tréner Julen Lopetegui po tom, ako s Realom absolvuje predsezónne turné. Jeho angažovanie by však nemalo nijak ovplyvniť snahy “Pusiniek” získať brankársku jednotku zvučného mena, keďže s Luninom sa počíta ako s prísľubom do budúcnosti.

Andriy Lunin tak zatiaľ môže plniť pozíciu brankárskej trojky v prvom tíme alebo brankárskej jednotky v rezerve Realu. S najväčšou pravdepodobnosťou však bude hosťovať v inom klube. Real Madrid porazil v boji o Lunina napríklad Liverpool či AS Rím.

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter