Real Madrid opäť zaváhal a pripravil sa o skvelý rekord. Nad jeho sily bol Betis! (VIDEO)

Zápas piateho kola medzi Realom Madrid a Betisom dokonale potvrdil, že predsezónne prognózy sa častokrát absolútne nezhodujú s realitou. Po tom, ako “Biely balet” vyhral La Ligu, Ligu majstrov, Európsky superpohár a v Španielskom superpohári nedal šancu Barcelone, bolo mužstvo zo Santiaga Bernabéua pasované za jednoznačného favorita súťaže.

Naopak, o Barcelone sa hovorilo ako o mužstve s hernou krízou. Po piatich kolách je situácia absolútne opačná. Katalánci kraľujú ligovej tabuľke, keď si zo súperov robia fackovacích panákov a Real sa trápi. A to najmä na domácej pôde, kde ešte nevyhral ani zápas.

Stretnutie piateho kola La Ligy medzi domácim Realom a sevillským mužstvom Real Betis pre “Pusinky” opäť neskončilo šťastne. Zverenci trénera Zidana do súpera búšili, avšak gól by nedali zrejme ani do zajtra. Najaktívnejším strelcom bol Cristiano Ronaldo, ktorý nastúpil na prvý ligový zápas sezóny. Ani jeden z jeho 12 streleckých pokusov sa však neujal. Sympaticky a odvážne hrajúcich hostí, ktorí si vypracovali niekoľko sľubných šancí, neraz podržal brankár Antonio Adán, mimochodom odchovanec Realu Madrid.

Rozuzlenie prišlo v 94. minúte zápasu, keď o výhre Betisu rozhodol hlavičkou Sanabria. Real Madrid nielenže prišiel o plný počet bodov, ale zahodil aj šancu o utvorenie nového rekordu v počte strelených gólov za sebou. “Los Blancos” totiž strelili gól v 73. zápasoch po sebe, čím dorovnali 54 rokov starý rekord brazílskeho Santosu. Gól v 74. zápase po sebe neprišiel a hráči kráľovského veľkoklubu sa musia uspokojiť s rekordným deleným prvým miestom.

Real je na siedmom mieste so ziskom 8 bodov, zatiaľ čo Barcelona je s 15 bodmi jasne prvá.

Zostrih zápasu Real Madrid 0:1 Real Betis


Zdroj: Sportovymagazin.sk, Totalsportek.com | Foto: Twitter