Real Madrid s prvou posilou: Má vystužiť obranné rady “Bieleho baletu”!

Defenzívne rady aktuálneho víťaza Ligy majstrov a španielskej ligy posilní iba 20-ročný stopér Jesús Vallejo. Mladý Španiel má byť náhradou za odchádzajúceho Portugalca Pepeho.

Jesús Vallejo je síce kmeňovým hráčom Realu, no minulú sezónu strávil na hosťovaní v Eintrachte Frankfurt. Tam nastupoval v drvivej väčšine prípadov v základnej zostave a slušne sa rozohral. Po skončení sezóny v bundesligovom tíme nebolo isté, kde bude Vallejo pokračovať v kariére ďalej, no teraz už je jasné, že sa na žiadosť Zinedina Zidana pripojí k prvému tímu Realu.

Jesús Vallejo má byť náhradou za stopéra Pepeho. Do Realu Madrid prišiel pred dvoma rokmi zo Zaragozy, kde však zostal ešte sezónu aj po podpísaní kontraktu a následne sa presunul do Frankfurtu. Real Madrid si v mladíkovom prípade sľubuje podobný scenár, aký nastal v prípade Daniho Carvajala. Ten po jednoročnom vydarenom hosťovaní v Bayeri Leverkusen prišiel späť do tímu “Los Blancos”, kde sa okamžite presadil do základnej zostavy a vypracoval sa na jedného z najlepších pravých bekov sveta.

Vallejo má byť fanúšikom na štadióne Santagia Bernabeua predstavený hneď, ako sa vráti z EURA do 21 rokov, kde bude hájiť farby španielskej reprezentácie. O účasť v základnej zostave sa pobije so Sergiom Ramosom, Raphaëlom Varanom a Nachom.

jesus vallejo
Jesús Vallejo

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter