Real Madrid vyrovnal neuveriteľný rekord: Toto sa nikomu nepodarilo 54 rokov!

Realu Madrid vstup do novej sezóny v španielskej La Lige príliš nevyšiel, kedže v úvodných piatich zápasoch stratil 4 body. Stále ho však môžeme považovať za jeden z najlepších klubov sveta, ak nie ten úplne najlepší.

Veď mužstvo trénera Zinedina Zidana dokázalo ako prvé v novodobej histórii obhájiť Ligu majstrov a k tomu pridalo ďalšie významné trofeje. Všetky úspechy Real dosiahol najmä vďaka svojej obrovskej ofenzívnej sile. A práve strelecká potencia Realu Madrid vyráža dych.

Kráľovský veľkoklub totiž dokázal vyrovnať starý, 54 rokov neporazený rekord brazílskeho Santosu. Klub pod vedením legendárneho Pelého od novembra 1961 až do augusta 1963 držal neuveriteľnú gólovú šnúru, keď dokázal skórovať počas 73 zápasov v rade. Rovnaký kúsok sa podaril aj Realu Madrid. Ten svoju obdivuhodnú šnúru začal 30. apríla 2016 na štadióne Anoeta, kde svoje zápasy hráva Real Sociedad San Sebastian. Symbolicky, práve na rovnakom štadióne Real v poslednom odohranom zápase rekord vyrovnal.

Od začiatku neprerušenej gólovej série Real zodvihol nad hlavu 7 trofejí (2x Liga majstrov, Majstrovstvá sveta klubov, 2x Európsky superpohár, La Liga a Španielsky superpohár) a strelil 200 gólov. Najlepším strelcom v tomto období je samozrejme Cristiano Ronaldo so 49 gólmi nasledovaný Karimom Benzemom, ktorý sa presadil 21-krát. Real môže staručký rekord prekonať už túto stredu, ak strelí gól v domácom zápase proti Betisu Sevilla.

Zdroj: Realmadrid.com | Foto: Twitter