Real veľmi dobre vedel, čo robí: Toto všetko dokáže 40-miliónový Odriozola! (VIDEO)

S prestupom do Realu Madrid sú každoročne spájané najväčšie mená vo svete futbalu, avšak kráľovský veľkoklub v posledných rokoch výrazne zmenil stratégiu na prestupovom trhu. Už bezhlavo neutráca milióny za tie najväčšie hviezdy, ale skôr sa zameral na mladé talenty.

Ide pritom najmä o mladých španielskych hráčov, z ktorých drvivá väčšina sú reprezentanti a už mladom veku stabilne patria do seniorského kádra niektorého z tímov najvyššej súťaže. Najnovším úlovkom “Bieleho baletu” je iba 22-ročný pravý obranca Álvaro Odriozola.

Ten bol v posledných dvoch sezónach pevnou súčasťou základnej zostavy Realu Sociedad, ktorý v najvyššej súťaži naposledy obsadil 12. priečku. Hoci výkupná klauzula Álvara Odriozolu bola stanovená na 40 miliónov €, prezident baskického klubu Jokin Aperribay pre rádio Onda Cero potvrdil, že Realu Madrid cenu “spustili” na 35 miliónov (30 miliónov prestupová čiastka + 5 miliónov bonusy).

Álvaro Odriozola už v mladom veku stihol odohrať 4 zápasy sa seniorskú reprezentáciu Španielska, v ktorých sa dokonca raz gólovo presadil. Do Realu Madrid prišiel posilniť post pravého obrancu, kde dominuje Dani Carvajal. Toho však v poslednej dobe čoraz častejšie trápili zdravotné problémy a ako sa ukázalo, Nacho jednoducho nie je typickým krajným bekom a 19-ročný Achraf Hakimi na veľké zápasy ešte nevyzrel.

Od Álvara Odriozolu si v Madride veľa sľubujú a divák, ktorý pozorne sleduje La Ligu, vie, čo všetko tento španielsky supertalent dokáže. Rodáka zo San Sebastianu zdobí rýchlosť, výborný cit pre prihrávku, skvelá technika a v neposlednom rade poctivá defenzívna činnosť. A kto tohto hráča až tak nepozná, sa môže o jeho nesporných kvalitách presvedčiť v nasledujúcom videu.

Álvaro Odriozola, nová posila Realu Madrid

https://www.youtube.com/watch?v=c1P4HYWggv4

Zdroj: YouTube.com, Espn.com | Foto: Twitter