Reálna hrozba: Toto sa môže stať po dlhých 25 rokoch!

Už v sobotu 1. augusta sa po tretíkrát v aktuálnej sezóne stretnú dva slávne loondýnske celky, a to Arsenal a Chelsea. Po troch rokoch si zopakujú finálový duel vrámci FA Cupu, kde sa vtedy radoval z triumfu prvý menovaný tím a stal sa tak historicky najúspešnejším tímom najstaršej pohárovej súťaže sveta.

Bookmakeri mierne favorizujú Chelsea, ktorá si napríklad z Premier League vybojovala istotu účasti v skupinovej fáze Ligy Majstrov pre sezónu 2020/21. To však nemožno povedať o Arsenale. Ten obsadil až ôsmu priečku a ak nevyhrá sobotné finále, bude po rovných 25 rokoch bez pohárovej Európy. Naposledy sa také niečo stalo v sezóne 1995/96, keď ho preberal Arséne Wenger. Ten klub vždy doviedol do európskych pohárov. Naopak, ak vyhrá, zaistí si automaticky účasť v skupinovej fáze Európskej ligy a do predkola odsunie Tottenham. Wolves by v tom prípade boli bez pohárovej Európy.

Arsenal je s 13 triumfmi, ako už bolo spomenuté, vôbec najúspešnejší celok FA Cupu. Za ním je s 12 titulmi Manchester United, zatiaľ čo Chelsea a Tottenham ho ovládli po osemkrát a Aston Villa a Liverpool sedemkrát. Celkovo súťaž ovládlo od roku 1863 už 44 rôznych klubov, pričom na ostatných tridsať rokov pribudol na zoznam jediný tím – Wigan (2013).

Zdroj: Wikipedia.com | Foto: Twitter