Reálne čísla: Aké straty zaznamenali slovenské hokejové kluby?

Koronavírus a s ním spojená kríza zanecháva poriadne trhliny aj v ekonomickej situácii športových klubov. Jeden z najúspešnejších slovenských futbalových klubov MŠK Žilina je v likvidácii a ohromný dopad má vzniknutá situácia aj na hokejové kluby, čo priznal na webe HC Košíc prezident Július Lang.

Keďže Tipsport liga bola ukončená tri kolá pred koncom nadstavbovej časti, a teda relatívne blízko pred koncom súťaže, mohlo by sa zdať, že ekonomickú situáciu celkov to nejako výraznejšie neovplyvní. Opak je však pravdou a podľa Júliusa Langa počítajú domáce kluby straty v státisícoch eur, čo je na slovenské pomery výrazná čiastka.

„Všade je to rovnaké a veľmi zlé. Ukončenie ligy spôsobilo veľké problémy všetkým mužstvám. Straty sú státisícové, u nás v Košiciach je to približne pol milióna eur. Pre šport celkovo je to teda veľký problém,“ zdôraznil prezident HC Košice Július Lang v článku, ktorého celé znenie môžete nájsť na oficiálnom webe košického tímu.

V mene slovenského športu môžeme len dúfať, že niektorý z elitných celkov to neprivedie do situácie, v akej je spomínaná futbalová Žilina, poprípade k neprihláseniu sa do nového ročníka, ktorý by mohol byť premiérovo so 14 účastníkmi, ak teda Capitals Bratislava, poprípade nejaký ďalší tím vyjadrí záujem o príslušnosť v elitnej súťaži.

Zdroj: Hckosice.sk | Foto: Twitter