Rekord NBA prekonaný! Najhoršia prehra v histórii!

Tím Phoenix Suns urobili najhorší možný štart do novej sezóny NBA, keď utrpeli najťažšiu úvodnú prehru v histórii zámorskej basketbalovej ligy.

Suns zaznamenali najväčšiu prehru na domácej palubovke s Portland Trail Blazers, ktorí ich porazili vysoko 124:76 v Talking Stick Resort Aréne. 48-bodová porážka bola tiež najväčšou v histórii a bola jednostrannou záležitosťou od úvodu. Hlavný tréner Earl Watson povedal, že bol v rozpakoch. „Portland sem prišiel a v podstate nás kopol do zadku, čo najhoršie,” povedal Watson. „Nemali žiaden súcit.” 76 bodov, ktoré zaznamenali Suns, bolo menej ako v minulom ročníku a dokonca Devin Booker dosiahol sám v minulom roku 70 bodov v hre.

Táto prehra prekonala predchádzajúci ligový rekord, ktorý držal klub Denver Nuggets v ich 46-bodovom víťazstve (139-93) v Los Angeles Clippers v deň otvorenia v roku 1987.

Phoenix má jeden z najmladších tímov v lige a pre mnohých to bol skok, aby sa v tejto sezóne vyvíjali. Bude to na Devinovi Bookerovi, Ericovi Bledsoemu a Tysonovi Chandlerovi, aby zlepšili tím a odrazili sa od tohto katastrofálneho štartu.

Zdroj|Foto: Twitter, YouTube