RETRO: Deň, kedy Ziggy Pálffy strelil gól a bozkom so spoluhráčom šokoval celú NHL!

Žigmund Pálffy, v zámorí známy ako Ziggy, bol počas aktívnej kariéry jedným z najlepších hokejistov Slovenska. Národnú hokejovú ligu ohúril neuveriteľnou kreativitou a ešte jedným momentom.

Písal sa 26. február 1997 a hokejisti New Yorku Islanders nastúpili na ľade New Jersey Devils. V tomto zápase strelil gól aj fantastický Ziggy Pálffy a spolu s Travisom Greenom predviedli oslavu, ktorá šokovala celú NHL, a možno aj aktérov samotných. Po rozvlnení siete za Martinom Brodeurom sa totiž obaja hráči pobozkali. Travis Green vtedy po zápase povedal: “Ziggy ma trochu prekvapil s veľkým bozkom na pery. Myslím, že bol naozaj šťastný, že dal gól. Hádam je to vec (bozk), ktorú zvyknú v Európe robiť bežne.”

Islanders napokon prehrali 5:3, a tak bozk, respektíve gól Žiga Pálffyho nebol “Ostrovanom” nič platný. Sezóna 1996/97 bola pre slovenského hokejistu najvydarenejšou v kariére, keďže v nej dosiahol 90 bodov v 80 zápasoch. Pálffy je dodnes jedným z absolútneho minima Slovákov, ktorí majú priemer v NHL viac ako bod na zápas, konkrétne 1,04. Za 684 zápasov v najlepšej hokejovej lige sveta stihol pridať 713 bodov.

Ziggy Pálffy a jeho bozk s Travisom Greenom

Zdroj: YouTube.com, Jesgolbez.blogspot.sk | Foto: YouTube.com, Facebook