RETRO: Famózny Rivaldo a jeho legendárny gól nožničkami do siete Valencie!

Písal sa rok 2001 a Valencia nastúpila na Camp Nou proti Barcelone na posledný ligový zápas sezóny 2000/2001. O titule bolo dávno rozhodnuté, uchmatol si ho pre seba Real Madrid.

Zdalo by sa, že v poslednom zápase sezóny už o nič nejde, no opak bol pravdou. V hre bola miestenka do Ligy majstrov, ktorú pred zápasom držala štvrtá Valencia. Pokiaľ by v tomto priamom boji prehrala, na štvrté miesto by sa dostala Barcelona a prestížnu Champions League by si zahrala práve ona.

Odbilo 20:00 miestneho času, nabitý Camp Nou praskal vo švíkoch a hlavný rozhodca Antonio Jesús López Nieto fúkol do píšťalky. Skóre zápasu už v tretej minúte otvoril legendárny Rivaldo, držiteľ Zlatej lopty z roku 1999. Hráči Valencie sa však nevzdávali a do polčasu ešte stihol vyrovnať Rubén Baraja. “Netopiere” z Valencie už akoby boli jednou nohou dole z ihriska, čo využil Rivaldo a strelil im gól do šatne. Tak ako Valencia nezachytila koniec polčasu, úvod nezachytila Barcelona. Na 2:2 už po necelých dvoch minútach druhej polovice zápasu vyrovnal opäť Baraja a boj o miestenku v Lige majstrov, ktorá znamená poriadny balík do rozpočtu klubu, pokračoval.

Pomaly sa blížil záver zápasu a fanúšikovia Valencie už oslavovali štvrté miesto v tabuľke. To by však nemohol byť na ihrisku Rivaldo, ktorý fantastickými nožničkami zavŕšil hattrick a vybojoval svojmu tímu plný počet bodov. Barcelona sa dostala na métu 63 bodov a dotiahla sa na Valenciu. Mala však lepšie skóre, a tak ju odsunula na piatu priečku, čo znamenalo, že Champions League si zahrajú Katalánci. Najpamätnejším momentom tohto fantastického zápasu sú Rivaldove nožničky z 88. minúty.

Rivaldov gól nožničkami

Zdroj: YouTube.com | Foto: Facebook, Weloba.com