RETRO: Beckham svojím zázračným kopom vyliečil “zraneného” súpera!

Kopacia technika Davida Beckhama nemala vo svete, a možno ani doteraz nemá obdobu. “Becks” dokázal zahrávať priame kopy, či posielať ďalekonosné pasy s milimetrovou presnosťou. Presvedčil sa o tom aj hráč San José Earthquakes Sam Cronin.

Písal sa rok 2012 a David Beckham kopal za Los Angeles Galaxy. “Kalifornské Clásico” mali dobre rozbehnuté, keď jeho tím do polčasu vyhrával 3:2. Po zmene strán však San José vsietilo dva góly a ujalo sa vedenia. David Beckham dirigoval hru svojho tímu smerom dopredu, no čas sa krátil. Bežala už 91. minúta stretnutia a Beckham zahrával rohový kop.

Jeden z hráčov LA Galaxy sa v súboji stretol so Samom Croninom zo San José a ten to šikovne využil na pozbieranie cenných sekúnd. Okamžite sa vrhol na zem a s bolestivou grimasou sa chytil za hlavu. Na to sa však nemohol pozerať “doktor” Beckham, ktorý milimetrovou strelou z voleja trafil pomedzi hráčov a rozhodcu presne do ležiaceho Cronina. Ten v momente vstal na rovné nohy a zabudol na akúkoľvek bolesť. Šarvátka bola na svete, David dostal žltú kartu a stav zápasu sa už nezmenil. Hoci na výsledok sa už takmer zabudlo, o tejto presnej strele sa hovorí dodnes. Žeby boli lopty z kopačky Davida Beckhama liečivé? 🙂

Zdroj|Foto: YouTube.com