Revolúcia Ligy Majstrov: Prezident UEFA je očarený, čo fanúšikovia?

Tentokrát nejde o nijaké čachre s koeficientom, či zúženie účastníkov najprestížnejšej európskej futbalovej súťaže. Ide o zmenu odohrávania záverečnej fázy Ligy Majstrov, konkrétnejšie po ukončení základných skupín.

Liga Majstrov tak ako ju poznáme sa v sezóne 2019/20 mierne upravila kvôli pandémií koronavírusu. Išlo o spôsob dohrávania tejto súťaže, ktorá sa od predošlých edícií líšila tým, že štvrťfinálové súboje sa hrali iba na jeden duel bez odvety. Prezident UEFA, Alexander Čeferin neskrýval nadšenie z tohto formátu, ktorý podľa jeho slov zatraktívnil celú súťaž.

“Boli sme v podstate nútení to takto urobiť, ale napokon môžeme pozorovať, že sme objavili niečo nové. Samozrejme, budeme o tomto formáte uvažovať aj do budúcna,” povedal Slovinec v interview pre Reuters. “Nebolo tam prílišné množstvo taktiky. Ak hráte na jeden zápas a jeden z tímov strelí gól, ten druhý musí skórovať čo najskôr. Ak to je systém odvety, stále má prehrávajúci tím čas, aby napokon postúpil, ak by zvíťazil v odvete,” myslí si rodák z Ľubľany.

alexander ceferin

Samozrejme zvažovaný systém tzv. Final Eight má aj svoje nevýhody. Ak by sa zápasy odohrávali len v jednom meste, mohlo by to spôsobiť bezpečnostné, alebo iné kapacitné problémy, keďže v mieste zápasu by sa po celý týždeň zdržiavalo niekoľko desiatok tisíc fanúšikov spomínaných ôsmych klubov (ak počítame s organizáciou, ako tomu bolo teraz). Sťažovať by sa mohli aj vysielatelia na to, že bude o niečo menej zápasov, čo sa rovná menším ziskom.

“Budeme o tom diskutovať. Pozrite, je to veľmi zaujímavý formát. Myslím si, že by bol oveľa napínavejší a vzrušujúcejší ako ten klasický,” dodal Čeferin. A čo na to slovenskí priaznivci Ligy Majstrov? Boli by ste skôr za zachovanie klasického formátu, ktorý mimochodom platí až do sezóny 2024/25, alebo ste skôr za tento nový formát, ktorý sa odohrával v Lisabone? Vyjadrite sa v ankete.

[poll id=”384″]

Zdroj: Eurosport.co.uk | Foto: Twitter