REVOLÚCIA v Lige majstrov: UEFA ide ZRUŠIŤ 54-ročné pravidlo!

Len nedávno sme vám priniesli informáciu o chystanej zmene pravidiel v Lige majstrov, pokiaľ ide o registráciu hráčov. Aktuálne však vedenie Európskej futbalovej únie chystá oveľa revolučnejšiu zmenu.

Pravidlo, ktoré sa chystajú zrušiť, totiž platí už dlhých 54 rokov. Ide o zvýhodnenie mužstva, ktoré strelilo na ihrisku svojho súpera viac gólov. Britská televízna stanica informuje, že by sa o tom mohlo rozhodnúť na kongrese, ktorý sa uskutoční vo štvrtok 7. februára 2019 v Ríme.

Toto pravidlo bolo zavedené ešte v roku 1965. Jeho cieľom bolo, aby sa znížil počet opakovaných zápasov, či prípadných predĺžení v pohárových súťažiach európskeho kontinentu.

Aktuálna situácia je taká, že ak by mužstvo A vyhralo na ihrisku súpera mužstva B 2:1 a doma by mužstvo A podľahlo mužstvu B 0:1, postúpilo by na základe aktuálnych pravidiel mužstvo A. Po zrušení tohto nariadenia by však muselo nasledovať predĺženie, lebo by mali obe tímy zhodný počet gólov a neprihliadalo by sa nato, že mužstvo A strelilo o gól viac na ihrisku svojho súpera.

Zdroj: Skysports.com | Foto: Twitter