Rooney urguje ten Haga: „Ak chcete uspieť proti CItizens, urobte TOTO!“

Wayne Rooney je historicky najlepším strelcom Manchestru United a v súčasnosti je manažérom D.C.United v americkej MLS. Dá sa povedať, že ten Hag je lepší tréner ako Rooney, no ani na slovách anglickej legendy tentokrát nemusí byť nič zlé a ten Hag by sa nad nimi mohol zamyslieť.

Wayne Rooney vyhral s Man Utd FA Cup len raz, a to v sezóne 2015-16 po finálovej výhre po predĺžení nad Crystal Palace. To je zároveň aj posledný triumf tohoto veľkoklubu v najstaršom pohári sveta.

Tentokrát je po piatich rokoch vo finále, ktoré hral Manchester United naposledy v roku 2018 a prehral ho 0:1 s Chelsea. Jeho súperom je aktuálne hviezdny Manchester City, ktorý bude favoritom.

Wayne Rooney ale verí, že Manchester United môže uspieť a nadviazať na triumf z ligového pohára. Pre ten Haga má aj radu, ako skomplikovať Guardiolovcom cestu za triumfom a priblíženiu sa vytúženému treble.

„Každý, kto hral futbal alebo ho pozorne sleduje, musí vedieť, že pre kohokoľvek je problémom hrať proti disciplinovanému 8-člennému bloku, ktorého zadná a stredobá línia sú blízko seba,“ povedal Rooney.

„Na mieste ten Haga by som pred štvoricu obrancov poslavil troch defenzívnejších stredopoliarov a pred nich Bruna Fernanrdesa. V predu by mohli hrať rýchli hráči Martial a Rashford,“ doplnil.

Manchester United by tak mal podľa jeho slov zmeniť svoje zaužívané rozstavenie 4-2-3-1 a defenzívnejšie 4-3-1-2 a pokúsiť sa maximálne zahustiť stred pola. Na to by mohol využiť ten Hag Casemira, Eriksena a Freda alebo McTominaya.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený The Emirates FA Cup (@emiratesfacup)

Zdroj: Sportbible | Foto: Instagram