Rozhodca konečne vysvetlil, prečo vo finále MS klubov nevylúčil Sergia Ramosa!

Na nedávno skončených Majstrovstvách sveta klubov sa vo finále odohrala kuriózna situácia, ktorá rozdelila fanúšikov na dva tábory. Rozhodca totiž vo finálovom zápase už už vyťahoval druhú žltú kartu pre Sergia Ramosa, ktorá by pre neho znamenala vylúčenie, no nakoniec si to rozmyslel. Teraz vysvetlil, prečo kartu napokon neudelil!

[sociallocker]Finále MS klubov medzi Realom Madrid a Kashimou Antlers (konečný výsledok 4:2 pre Real) sa blížilo ku koncu riadneho hracieho času a skóre zápasu v tom momente bolo 2:2. Real útočil, no stratil loptu a japonský celok tak chcel založiť protiútok. To sa však aj vďaka faulu Sergia Ramosa, ktorý poslal svojho súpera na zem, nestalo. Rozhodca sa začal naťahovať do vrecka po žltej karte, ktorá by pre Ramosa automaticky znamenala vylúčenie.

Po chvíli si to však akoby rozmyslel a kapitána Realu Madrid nechal v hre. To sa stretlo s nevôľou divákov po celom svete. Zambijský rozhodca Janny Sikazwe však konečne prezradil, prečo svoje rozhodnutie prehodnotil a kapitána Realu Madrid nevylúčil.

“Bolo to len nedorozumenie medzi mnou a mojím asistentom. Signalizoval mi faul a do slúchadla povedal “žiadna karta” (no card), avšak ja som rozumel “karta” (card),”  tvrdí rozhodca Sikazwe. Či je to skutočne pravda, vie len zambijský rozhodca a jeho asistent, no konečne máme aspoň ako taký pohľad na to, čo sa v daný moment na ihrisku udialo.

 [poll id=”3″]

Zdroj: Thesportbible.com, Streamable.com | Foto: Facebook[/sociallocker]