Rozhodcovia poškodili Slovensko: Tento gól Fínska nemal platiť!

0
1

Slovenskí hokejoví reprezentanti aj napriek prehre 2:4, predviedli skvelý výkon aj v zápase proti Fínsku. Aj keď nemožno spochybniť kvality nášho súpera, predsa len k našej prehre dopomohli aj muži v pruhovanom.

V záverečnej tretine bolo za stavu 2:2 všetko stále otvorené, ale v 50. minúte vsietil extrémne dôležitý gól Fínov Kaapo Kakko, ktorý poslal našich súperov do vedenia 2:3. A práve tento moment nahneval viacerých Slovákov a aj niektorých našich hráčov.

Kaapo Kakko gól na 2:3

Okamžite po góle vyštartoval za rozhodcom slovenský útočník Marko Daňo, ktorý avizoval nedovolený zákrok na Tomáša Tatara. Ten bol ešte pred fínskym prienikom do útočného pásma hákovaný, ale arbitri na Daňove protesty nereagovali.

Rovnako tak sa po skončení duelu na rozhodcov hneval aj niekdajší hráč a momentálne komentátor Boris Valábik, ktorý v pozápasovom štúdiu tvrdil, že faul na Tatara bol jasným hákovaním a nerozumie tomu, prečo ho rozhodcovia neodpískali. Paradoxne, ešte v úvode prostrednej časti hry bol práve Tomáš Tatar vylúčený za hákovanie, ktoré však ani zdaľeka nemalo takú intenzitu a trvanie, ako to v situácii pred víťazným fínskym gólom.

V rozhovore sa v podobnom duchu vyjadril aj náš najskúsenejší hokejista Ladislav Nagy, keď povedal: „Škoda toho tretieho gólu, mysleli sme si, že tam bol faul a na chvíľu prestali sme hrať.“ Napriek tejto krivde zo strany rozhodcov netreba skladať zbrane. Už v pondelok nás totiž čaká ďalší extrémne náročný duel proti Kanade, ktorý sa začne o 20:15.

ZOSTRIH: Slovensko vs. Fínsko (2:4)

Zdroj: RTVS | Foto|Video: YouTube, Facebook