Rozhovor s Tomášom Jurčom: Takto vidí svoju budúcnosť v Chicagu! (VIDEO)

Slovenský hokejista Tomáš Jurčo bol v roku 2011 draftovaný tímom Detroit Red Wings z výborného 35. miesta. Súčasťou organizácie “Červených krídel” bol až do februára tohto roku, keď ho vytrejdovalo Chicago. Teraz v rozhovore pre Nhl.com zhodnotil svoje doterajšie pôsobenie v tíme Blackhawks a zároveň porozprával o svojich ambíciách v Chicagu.

Tomáš Jurčo nemal v tejto sezóne na ružiach ustlané. V Detroite mal azda najhoršiu možnú pozíciu – ako zdravý náhradník vysedával na tribúne a lepšie by mu možno bolo aj na farme. Tréner Blashill mu dal príležitosť iba v šestnástich zápasoch, a aj to iba vo štvrtom útoku. 24-ročný hokejista si v nich nepripísal ani bod.

Vo februári tohto roka však prišla nečakaná výmena do Chicaga, kde Tomáš pendluje medzi tretím a štvrtým útokom. Za “Jastrabov” naskočil do ôsmich zápasov, no ani v nich sa bodovo nepresadil. Niečo o svojej pozícii a pocitoch v novom tíme prezradil aj pre oficiálny web NHL. Tomáš aj napriek biednym štatistikám srší optimizmom. Dúfajme, že konečne naplno ukáže svoj potenciál a opäť sa začne baviť hokejom tak, ako sme u neho boli v minulosti zvyknutí.

Zdroj|Foto: Nhl.com