ROZKLAD DEFENZÍVY: INTER MÁ PO ŠKRINIAROVI OPUSTIŤ AJ ON!

Milan Škriniar sa stane 1. júla 2023 oficiálne hráčom Paris Saint-Germain, keďže sa s Interom Miláno, kde je dlhých šesť rokov oporou, nedokázal nájsť v súvislosti s predĺžením kontraktu spoločnú reč.

Inter Miláno ťažil zo svojej defenzívnej kvality aj pri titule v sezóne 2020-21. Spoločne so ŠKriniarom hrával a dodnes hrá pravidelne v 3-člennej stopérskej línii aj Alessandro Bastoni, 23-ročný taliansky reprezentant. Ten sa stal stálicou Interu behom roku 2020, hoci jeho kmeňovým hráčom je od leta 2017.

Aj on ale môže opustiť milánsky celok behom leta 2023. Na rozdiel od Škriniara má síce kontrakt platný do júna 2024, no vedenie klubu sa zrejme poučilo z chyby, ktorú urobilo pri slovenskom stopérovi. Zaňho odmietlo v lete 2022 viac ako 60 miliónov eur a miesto nich neuvidí ani cent.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Alessandro Bastoni (@alessandrobastoni)

Bastoni a jeho agent sa mali stretnúť s vedením Interu ohľadom diskusie o novom kontrakte už dvakrát a vraj vzájomná dohoda nie je zatiaľ zďaleka dosiahnutá. Naposledy mal klub ponúkať 4,5 milióna eur ročne a kontrakt do júna 2027.

V Miláne už údajne zvažujú, že mladého Taliana s hodnotou okolo 50 miliónov eur nechajú odísť v prípade dobrej ponuky. O hráča sa dlhodobo zaujíma Tottenham, v hre sú aj Chelsea, Manchester City a pred nejakou dobou prebehli aj fámy o záujme z Realu Madrid. Najviac je ale spájaný s možným presunom do Anglicka.

Zdroj: Football-italia | Foto: Instagram