Rusi na ROVINU: HC Slovan Bratislava jednou nohou von z KHL?!

HC Slovan Bratislava je jediným zástupcom slovenského hokeja v Kontinentálnej hokejovej lige. Táto sezóna však pre celý tím bola azda najhoršia v jeho histórii, keďže sa “Belasí” potácali na absolútnom dne tabuľky. Aj preto sa čoraz viac špekuluje o ich odchode z nádnárodnej súťaže.

Dôvodom celej veci má byť zmena na vedúcej pozícii vo firme Gazprom. Firma Gazprom Export kontrolujúca vývoz ruského plynu do Európy totiž bola generálnym partnerom tímu z hlavného mesta Slovenska. Ten dlhodobejšie hľadá strategického partnera, ktorý by priniesol do mužstva ekonomickú stabilitu. Z celou informáciou prišiel Šport.sk odvolávajúci sa na portál Allhockej.ru, podľa ktorého by preto mohol byť bratislavský celok jedným z hlavných adeptov na vypadnutie z tejto súťaže.

KHL mala oznámiť Slovanu, že musí do konca marca podpísať zmluvu s novými sponzormi, ktorý by dokázali pokryť jeho budúce výdavky. V špeciálnom rebríčku, na základe ktorého sa bude rozhodovať o tom, kto opustí KHL, sa totiž okrem športových výkonov zohľadňujú aj ďalšie faktory a to ekonomická situácia, ale aj návštevnosť domácich zápasov. Je teda HC Slovan Bratislava na pokraji konca v jednej z najlepších líg sveta?

Zdroj: Šport.skFoto: Facebook