Ruský kapitán v službách Washingtonu Capitals si stále ide svoje. V nočnom zápase NHL proti Detroitu sa mu podarila ďalšia obdivuhodná vec – zlomiť a navýšiť presilovkový rekord Daveho Andreychuka. Jeden gól mu však v noci nestačil, a tak pridal aj druhý a spečatil výsledok na 1:3 pre hostí. Týmto zásahom súčasne dorovnal v góloch aktuálne najlepšieho strelca ligy Leona Draisaitla, ktorý má na svojom konte už 24 gólov.
Rekord, ktorý Ovečkin zlomil, až doteraz držal David John Andreychuk, kanadský hokejista ukrajinského pôvodu, ktorý má aktuálne 58 rokov. Ten pôsobil v NHL vyše dvadsať rokov a patril medzi najproduktívnejších útočníkov z pozície ľavého krídla. Doteraz bol najlepším strelcom v presilovkách vôbec, keď dal spolu 274 gólov, čo je najviac v celej histórii NHL.
Zaujímavosti o Davidovi Andreychukovi:
- získal Stanley Cup v roku 2004
- 15. v historickom poradí strelených gólov (celkový počet 640)
- najstarší hráč, ktorý zažil debut vo finále Stanley Cupu
- 29. v historickom poradí kanadského bodovania ligy (1338 bodov)
- účastník NHL All-Star Game v rokoch 1990 a 1994
Ovečkinov rekordný 275. presilovkový gól
Dámy a páni, kto vie pri akom čísle sa tento rekord zastaví a či ho “Ovie” navýši tak, že sa nebude dať prekonať? To sa dozvieme v blízkej budúcnosti, kam to až Rus dotiahne. Každopádne tlieskame.
Video: Youtube/SPORTSNET | Foto: Facebook/Alex Ovechkin, Instagram/aleksandrovechkinofficial